landart
 

Gniazda

Od lat plotę z różnych roślin gniazda dla ludzi. Najczęściej zawieszam je na drzewach. Projekt ten powstał z inspiracji gniazdem ptaka remiza i plecionymi z wikliny rzeźbami Krzysztofa Wrony oraz z fascynacji techniką plecionkarską jako taką. Gniazda mają różne kształty. Łączy je wykorzystanie naturalnych materiałów, organiczna forma i marzenie o życiu na drzewach. Myślę o gniazdach jako o miejscu zabaw i narzędziu budowania ekologicznej wrażliwości dzieci. Chcę doprowadzić projekt do momentu, w którym w gniazdach będzie można mieszkać przez cieplejszą połowę roku.

 
 
 

Landart

Prace wpisane w naturalny krajobraz, z użyciem różnych materiałów. Próby realizacji wizji pochodzących gdzieś z pogranicza snu i inspiracji konkretnym miejscem/drzewem/krajobrazem.

 

Rzeźba

Medale

Wykonane przede wszystkim w dwóch technikach. Pierwsza to wyplatanie z wałeczków z pszczelego wosku i następnie odlew w brązie. Druga to trawienie rysunku na gładkim metalowym krążku. wielkość medali pomyślana tak, by mogły służyć jako dobrao - element potrzebny do gry na arobrazylijskim łuku muzycznym berimbau.

 
 

Rysunki

 

Grafiki

Autorską technikę gipsorytu rozwijam od 2015 roku. Jest to niezwykła przygoda. W mniej lub bardziej świadomie ukształtowanej plamie, kleksie gipsowym (nieraz całkowicie losowym) drzemią inspiracje,   podobnie jak w kształtach chmur czy pęknięć tynku. Trzeba je wydobyć, podkreślić za pomocą rysunku, rytego gwoździem czy też innego rodzaju szpikulcem. Jest to taki pierwotny plac zabaw (czy też sala gimnastyczna) dla wyobraźni.