top of page
landart
Projects

Gniazda

Od lat plotę z różnych roślin gniazda dla ludzi. Najczęściej zawieszam je na drzewach. Projekt ten powstał z inspiracji gniazdem ptaka remiza i plecionymi z wikliny rzeźbami Krzysztofa Wrony oraz z fascynacji techniką plecionkarską jako taką. Gniazda mają różne kształty. Łączy je wykorzystanie naturalnych materiałów, organiczna forma i marzenie o życiu na drzewach. Myślę o gniazdach jako o miejscu zabaw i narzędziu budowania ekologicznej wrażliwości dzieci. Chcę doprowadzić projekt do momentu, w którym w gniazdach będzie można mieszkać przez cieplejszą połowę roku.

gniazda
Contact
landart

Landart

Prace wpisane w naturalny krajobraz, z użyciem różnych materiałów. Próby realizacji wizji pochodzących gdzieś z pogranicza snu i inspiracji konkretnym miejscem/drzewem/krajobrazem.

rzeźba

Rzeźba

Medale

Wykonane przede wszystkim w dwóch technikach. Pierwsza to wyplatanie z wałeczków z pszczelego wosku i następnie odlew w brązie. Druga to trawienie rysunku na gładkim metalowym krążku. wielkość medali pomyślana tak, by mogły służyć jako dobrao - element potrzebny do gry na arobrazylijskim łuku muzycznym berimbau.

medale
rysunki

Rysunki